Ohio Gezi Rehberi

PAYLAŞ:

Ohio, ABD’nin eyaletlerinden birisidir. Amerika’da ilk trafik ışığı ve polis arabası uygulamasının kullanıldığı eyalettir. Başlıca şehirleri Cleveland, Columbus ve Cincinnati’dur. ABD’nin en büyük devlet üniversitelerinden biri olan Ohio State University buradadır.

Ohio kelimesinin anlamı, Iroquois Kızılderili dilinde geniş veya güzel nehirdir.

Ohio’nun eyalet bayrağı, İsviçre, Belçika, Vatikan ve Nepal’in bayrakları gibi dikdörtgen değildir.

Cincinnati

Cincinnati, Amerika Birleşik Devletleri’nin Ohio eyaletinde yer alan bir şehirdir. Ohio eyaletinin en büyük üçüncü şehri ve eyalete bağlı Hamilton idari bölgesinin başkentidir.

Ohio Nehri kıyısındaki kent, Ohio eyaletinin en önemli ticaret, sanayi, kültür ve sanat merkezlerinden biridir. Yerleşme merkezi nehir taşımacılığının kavşak noktasında bulunduğundan kentte ticaret önemli ölçüde gelişmiştir. Kentin aynı zamanda bir demiryolu kavşağı olmasıyla pekişen bu elverişli durum, 19. yüzyılda büyük bölümünü Almanların ve İrlandalıların oluşturduğu çok sayıda göçmeni Cincinnati’ye çekmiştir. Böylece Cincinnati bir sanayi merkezi haline gelmiştir.

Ohio eyaletine bağlı Cincinnati; Amerika Birleşik Devletleri’nin doğusunda, Ohio Nehri’nin kuezey kıyısı üzerinde konumlanır.

“Kraliçe Şehir” olarak bilinen Cincinnati; modern şehir merkezi, müzeleri, yemyeşil parkları, tarihi ve dini yapıları ile Amerika Birleşik Devletleri’nin en popüler turist destinasyonlarından biridir.

Carew Kulesi ve Seyir Terası

Cincinnati’nin Downtown bölgesinde, kentin kalbinde konumlanan Carew Tower 1930 yılında inşa edilmiştir. Amerika Birleşik Devletleri’nin Ulusal Tarihi Öneme Sahip Alanlar listesinde yer alan kule 175 metre yüksekliğiyle Cincinnati’nin en yüksek ikinci binasıdır. İş merkezlerinin bulunduğu kulenin en üst katındaki seyir terasından mükemmel bir Ohio Nehri manzarasına şahit olabilirsiniz.

Cincinnati, Carew Kulesi ve Seyir Terası

Cincinnati Gözlem Evi

Cincinnati Gözlem Evi, Amerika Birleşik Devletleri’nin ilk profesyonel gözlem evi olma özelliğine sahiptir. 19. yüzyılda Cincinnati Üniversitesi tarafından kullanılan gözlem evi astronomik araştırmalar ve eğitim çalışmaları için önemli bir tesis olmuştur. Günümüzde Cincinnati Gözlem Evi’nde çeşitli turistik turlar da düzenlenmektedir.

Fıskiye Meydanı

Fifth Street ve Vine Street arasında yer alan Fountain Square Cincinnati’nin ana meydanı ve şehrin merkezidir. Meydanda Carew Tower, iş merkezleri, pek çok mağaza, otel, restoran ve kafeler yer alır. 1871 yılında inşa edilen meydan 1971 yılında restore edilerek yeniden düzenlenmiştir.

Cincinnati, Fıskiye Meydanı

John A. Roebling Köprüsü

1 Aralık 1866 tarihinde açılan John A. Roebling Köprüsü, 322 metre uzunluğu ile dünyanın en uzun asma köprüsüdür. New York kentinin ünlü Brooklyn Köprüsü, John A. Roebling Köprüsü’nden ilham alınarak tasarlanmıştır. Günümüzde Cincinnati’nin sembollerinden biri haline gelen köprü Rain Man filmi ile popülerliğini arttırmıştır.

Cincinnati, John A. Roebling Köprüsü

Spring Grove Mezarlığı ve Arboretumu

773 metrekarelik bir arazi üzerine kurulu Spring Grove Mezarlığı ve Arboretumu, ABD’nin en büyük ikinci kabristanıdır. 1840’lı yıllarda inşa edilen kabristan, 2007 yılında ABD’nin Ulusal Tarihi Öneme Sahip Alanlar listesinde dahil edilmiştir. Mimar Adolph Strauch tarafından dizayn edilen Spring Grove Mezarlığı ve Arboretumu, bir mezarlıktan çok parkı andırır. Buraya defnedilen ünlü kişilerin mezarlarını bulmak ve ziyaret etmek için Spring Grove ofisinden ücretsiz olarak harita temin edebilirsiniz.

Cincinnati, Spring Grove Mezarlığı

Plum Sokağı Tapınağı

Isaac M. Wise Temple olarak da bilinen Plum Street Temple, 1865 yılında Yahudi din adamı Isaac Mayer Wise tarafından Yahudi cemaati için inşa ettirilmiş eski bir sinagogdur. Mimar James Keys Wilson’in tasarladığı yapıda Endülüs mimarisinden etkilenilmiştir. ABD’nin ayakta kalabilmiş en eski sinagoglarından biri olan Plum Street Temple, Ulusal Tarihi Öneme Sahip Alanlar listesinde yer alır.

Cincinnati, Plum Sokağı Tapınağı

Aziz Peter Katedrali

Aziz Peter Katedrali, Downtown’da konumlanır. Güzel ve görkemli katedral Cincinnati’nin önemli turistik noktalarından biridir. 1840’lı yıllarda inşası tamamlanan yapı Neoklasik mimarinin son aşaması olan Yunan canlandırmacılığının en başarılı örneklerinden kabul edilir.

Cincinnati, Aziz Peter Katedrali

Cincinnati Müze Merkezi

Cincinnati Museum Center, 1933 yılında Union Terminal tren istasyonu binasında ziyarete açılmıştır. Müze kompleksi içinde Cincinnati History Museum (Cincinnati Tarih Müzesi), Museum of Natural History and Science (Bilim ve Doğal Tarih Müzesi), Duke Energy Children’s Museum ve Robert D. Linder Family OMNIMAX Theater yer alır.

Cincinnati Sanat Müzesi

Eden Park içerisinde konumlanan Cincinnati Sanat Müzesi 1881 yılında kurulmuştur ve Amerika Birleşik Devletleri’nin en eski sanat müzelerinden biridir. 65.000’den fazla eserin sergilendiği müzede büyük kısmı Orta Batı Amerikalı sanatçılar olmak üzere Jorge Ingles, Sandro Botticelli, Matteo di Giovanni, Mattia Preti ve Bernardo Strozzi pek çok Avrupalı sanatçıların eserlerine de yer verilir.

Cincinnati Hayvanat Bahçesi ve Botanik Bahçe

Eden Park içerisinde konumlanan Cincinnati Sanat Müzesi 1881 yılında kurulmuştur ve Amerika Birleşik Devletleri’nin en eski sanat müzelerinden biridir. 65.000’den fazla eserin sergilendiği müzede büyük kısmı Orta Batı Amerikalı sanatçılar olmak üzere Jorge Ingles, Sandro Botticelli, Matteo di Giovanni, Mattia Preti ve Bernardo Strozzi pek çok Avrupalı sanatçıların eserlerine de yer verilir.

 

 

Yorumda Bulun