Mikronezya Gezi Rehberi

PAYLAŞ:

Mikronezya Pasifik Okyanusunun batısında yer alan Okyanusya’nın bir alt bölgesi olan ve yaklaşık 607 adadan oluşan bir ülkedir. Mikronezya tropikal ormanlar ile kaplı bir ülkedir.

Mikronezya Adasının başkenti Pompei Adası üzerinde yer alan Palikir şehridir. Mikronezya ülkesinin resmi dili İngilizcedir. Ülkede İngilizce dışında konuşulan etnik diller de bulunmaktadır. Ülkenin para birimi ABD dolarıdır. Mikronezya ülkesinin en çok ziyaret alan şehirleri Palikir ve Weno şehirleridir. Mikronezya Ülkesi doğal güzelliği ile ön plana çıkmaktadır.

Mikronezya ülkesinde tropikal iklim hakimdir. Ülkeyi ziyaret etmek için her mevsim uygundur. Mikronezya ülkesi vize isteyen ülkeler arasında olmasından dolayı ülkeyi ziyaret etmeden önce vize başvurusu yapmış ve vizeyi almış olmanız gerekmektedir. Mikronezya ülkesine Türkiye’den aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

Mikronezya Pasifik Okyanusunun batısında yer alan Okyanusya’nın bir alt bölgesi olan ve yaklaşık 607 adadan oluşan bir ülkedir.  Mikronezya Adasının başkenti Pompei Adası üzerinde yer alan Palikir şehridir.

Palikir

Mikronezya, Palikir

Ponpei adası üzerinde yer alan Palikir,  Mikronezya’ın başkenti ve yaklaşık 6 bin nüfusuyla ülkenin en büyük şehirlerinden biridir. Şehir yaklaşık 107,4 km²’lik alan kaplamaktadır. Burada birçok tarihi bina bulunmaktadır. Buraya yolunuz düşerse gezip görmeniz gereken birçok tarihi yapı ve doğal güzellik alanı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra alışveriş ve eğlence merkezidir. Ayrıca buraya kadar gelmişken yöreye özgü lezzetleri de tatmadan geri dönmeyiniz.

Pakin Atoll

Pohnpei’nin kuzeybatı kıyısında yer alan Pakin Atoll, Mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir ıssız adadır. Bu adada yaklaşık 100 kişi yaşamaktadır. Adanın muazzam bir doğası ve nefes kesen manzarası bulunmaktadır. Dalış yapmak için oldukça harika bir ada olup yıl boyunca çok sayıda kişi tarafında ziyaret edilmektedir. Buraya gelip sevdiklerinizle harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz.

Nan Madol

Mikronezya, Nan Madol

Pohnpei Adasında yer alan Nan Madol,  1628 yılına kadar Saudeleur Hanedanlığına başkentlik yapmış bir arkeolijik bir bölgedir. Bu bölgede çok sayıda tarihi kalıntı bulunur. Ülkede en çok ziyaret edilen bir yer haline gelmiştir. Burası 2016 yıllında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer almıştır. Bu bölge aynı zamanda dünyanın 8. harikası olarak bilinmektedir. Buraya yolunuz düşerse mutlaka ziyaret edin derim. Burayı haftaiçi her gün 09:00-20:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Kuop Atoll

Chuuk Lagün’nde yer alan Kuop Atoll, gezilip görülmesi gereken harika bir Okyanus adasıdır. Bu ada üzerinde birçok doğal güzellik alanı bulunmaktadır. Özellikle bakir doğası ve nefes kesen manzarasıyla görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Buraya gelip sevdiklerinizle birlikte harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Ayrıca adada muazzam fotoğraf kareleri de çekebilirsiniz.

Eten Adası

Dublon Adası’nın güneyinde yer alan Eten Adası, gezilip görülmeye değer harika bir tatil adasıdır. Bu ada 2. Dünya savaşı sırasında Japonların bir savaş üsü olarak kullandığı bir yerdi. Bu nedenle oldukça savaş döneminde zarar görmüştür. Fakat savaştan sonra kendini çabuk toparlamıştır. Günümüzde en çok ziyaret edilen adalardan biridir. Buraya gelenler oldukça adanın doğasına hayran kalmaktadır. Burada nefes kesen manzara eşliğinde muazzam fotoğraf kareleri yakalayabilesiniz.

Pohnpei Adası

334 km²’lik alanıyla Mikronezya’nın en büyük adasıdır. Burada başta başkent olmak üzere birçok şehir bu ada üzerinde bulunur. Adanın nüfusu yaklaşık 36 bindir. Burada gezilip görülecek çok sayıda doğal güzellik alanı ve tarihi yapı bulunmaktadır. Buraya yolunuz düşerse bu adaya gelip bu muazzam doğal güzellikleri keşfedin derim. Bu adayı ziyaret etmeden dönerseniz ülkeyi gerçek anlamda keşfetmiş sayılmazsınız. Bu ada Okyanus içerisinde yer alan oldukça renkli bir adadır.

Mikronezya, Pohnpei Adası

Pohnpei adasında yer alan Kepirohi Şelalesi, mutlaka görülmesi gereken bir doğal güzellik alanıdır. Ülkenin en güzel ve en popüler şelalesidir. Şelalenin muazzam bir doğal güzelliği bulunmaktadır. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip harika piknik keyfi yapabilirsiniz. Burada doğa yürüyüşü yapıp muazzam fotoğraf kareleri çekebilirsiniz. Huzur adına aradığınız her şey burada mevcuttur.

Kosrae

Ülkenin güneydoğusundaki Kosrae adasında yer alan The Blue Hole ya da Türkçe ismiyle Mavi delik, görülmeye değer bir doğal güzelliktir. Burası bir deniz mağarası veya batıklık diyebiliriz. Fakat harika bir manzarası bulunmaktadır. Okyanusun ortasında kocaman bir delik bulunmaktadır. Bu deliğin ne kadar derin olduğu saptamıyor. Fakat burası adaya harika renk katmaktadır. Buraya yolunuz düşerse mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden biridir.

Mikronezya, Kosrae

Lelu adasında yer alan Lelu Harabeleri, 14. yüzyılda kalma etrafı surlarla çevrili arkeolojik bir bölgedir. Burada çok sayıda tarihi kalıntı bulunur. Yaklaşık 70 hektarlık bir alanda tarihe yolculuk yapabilirsiniz. Deniz seviyesinden yaklaiık 3 metre yükseklikte yer alan bu bölgede konutlar, kraliyet mezarları ve çeşitli kutsal mekanlara ait kalıntılara şahit olabilirsiniz. Bu açık hava müzesini andıran antik kenti mutlaka ziyaret edin derim.

Ülkenin Chuuk eyaletindeki Moen Adası’nda yer alan Tonnachau Dağı, 340 metre yükseklikte bulunan bir volkanik dağdır. Adanın en önemli turistik yerlerinden biridir. Buraya yıl boyunca çok sayıda kişi ziyaret etmektedir. Dağın nefes kesen bir manzarası ve harika doğal güzellik alanları bulunmaktadır. Doğal güzelliklerin yanı sıra burada arkeolojik kalıntılarda bulunmaktadır. Buraya yolunuz düşerse mutlaka bu dağı ziyaret edin derim.

Yorumda Bulun