Barbados Gezi Rehberi

PAYLAŞ:

Barbados, bağımsız bir ada ülkesidir. Kabaca 13 derece kuzey ve 59 derece batıda bulunur. Güney Karayipler bölgesinde uzanan ülke, Karayip Antil Adaları zincirinin bir parçasıdır. Amerika’ya bağlı ülkelerden biridir. Konumuyla Güney Amerika kıtasına bitişiktir. Venezuela’nın yaklaşık 434 kilometre (270 mil) kuzey doğusundadır. Barbados’a en yakın ada komşuları Saint Lucia, Saint Vincent ve Granada batıda, Grenada güneybatıda ve Trinidad Tobago güneyde olup Barbados resmi denizcilik sınırını paylaşır.

Ülkenin başkenti ve en büyük şehri Bridgetown’dur. Ülke 11 idari birime ayrılmıştır. Bunlar: Christ Church, Saint Andrew, Saint George, Saint James, Saint John, Saint Joseph, Saint Lucy, Saint Michael, Saint Peter, Saint Philip ve Saint Thomas’tır.

Bridgetown

Barbados’un Tek Şehri Bridgetown

Barbados, Bridgetown

110,000 nüfusuyla Barbados’un en büyük kenti ve aynı zamanda başkenti. Aslında Barbados’ta bulunan tek şehir diyebiliriz. Şehir kilometrelerce uzunluğunda beyaz kumlu sahillere sahip olmakla kalmayıp aynı zamanda gümrüksüz alışveriş yapabileceğiniz bir yer (Swan Caddesi ve Broad Caddesi). Yeme içme dışında bu şehrin belki de en önemli yeri, tarihi ve sömürge manzaraları. Bu mükemmel örnekleri, 1870-1874 arasında Neo-Gotik tarzda inşa edilmiş olan St. Michael Katedrali ve Barbados Parlamento Binaları’nda görebilirsiniz.

Yorumda Bulun