Maldivler Gezi Rehberi

PAYLAŞ:

“Dünya üzerindeki cennet” unvanını fazlasıyla hak eden Maldivler, Hint Okyanusu’nun üstündeki 1200 küçük adadan oluşan, olağanüstü bir doğa. Maldivler turu; turkuaz suları, bembeyaz kumsalları, muhteşem doğası, rengârenk deniz canlılarıyla ziyaretçilerin adeta dünyayla bağını kestiği huzur dolu bir ütopyayı yaşamak anlamına geliyor . Maldivler tatilinin balayı için kusursuz bir deneyim olmasının sebebi sadece romantik atmosferi değil; otellerinin sınır tanımayan hizmetleri ve büyüleyici mimarileri ile adalarda konumlanan tatil köyleri… Huzurun vücut bulmuş hali Maldivler’de adrenalin meraklıları için de pek çok alternatif bulunmakta. Ziyaretçilerin tek yapması gereken ise uçak biletini satın aldıkları andan itibaren dünyayla bağlantılarını kesip, kargaşa, trafik ve sesten tamamen uzakta büyüleyici bu atmosferin tadını çıkarmak… Gerisini Maldiv adaları halledecek!

Maldivler balayı tatilinin tek kötü yanı buradan gerçek dünyaya dönüşün zor olması. Muhteşem adalar, doğasıyla yeterince romantik bir atmosfer yaratırken tatil köyleri çiftlerin huzuru için elinden geleni yapıyor. Denize sıfır odalarda, dalga sesleri ve gökyüzündeki milyonlarca yıldız bir oluyor ve çiftler için unutulmaz anların başrol oyuncuları oluyor. “Özel akşam yemek”leri, balayı odaları ve minik sürprizler tatil köyleri tarafından sunulan hizmetlerden bazıları… Her gününü güneş, kum ve deniz eşliğinde geçirmek yerine daha heyecanlı aktivitelerle günlerini doldurmak isteyen misafirler için ise seçenek oldukça fazla.

Rengârenk balıklar, kaplumbağalar, denizyıldızları, parlak mercanlar nadir görülen binlerce deniz canlısı tatilde edineceğiniz arkadaşlardan bazıları… Maldivler doğa ve adrenalin tutkunları için paraşüt, su kayağı, yelken, kano, rüzgâr sörfü, uçurtma sörfü gibi heyecanların dışında dünyanın hiçbir yerinde yaşayamayacakları deneyimler sunuyor. Okyanusun ortasında kum tepelerinde piknik, denizaltıyla okyanusun derinliklerine turlar, gece avı ve daha fazlası, sıra dışı hikâyelere sahip olmak isteyenler için kaçırılmayacak fırsatlar!

Abartılar hakkını vermeye yetmez bembeyaz kuma sahip sahiller, palmiye ağaçları, lüks ve zengin deniz yaşamıyla beraber sıcak, sığ bir deniz mi arıyorsunuz? O zaman Maldivler sizin için en uygun yer ve tatil yapmayı düşündüğünüz diğer yerler, buranın ancak ucuz bir taklidi gibi kalır.

Maldivler

Hiçbir abartılı anlatım, Maldivler’deki bir tatil yerinde okyanusu gören bungalovunuza oturup gün batımını seyrederken hissettiğiniz huzurun ve güzelliğin hakkını veremez. Biz biraz abarttık ama siz ne demek istediğimizi anladınız.

Burası Hindistan’ın güneybatısında kalan, 200 tane yerleşim yeri bulunan, 1.192 Mercan Adası’ndan (totalde 26 Mercan Adası olarak gruplanmış) oluşan bir takımada. Ama buraya geldiğinizde öyle çok yer görmeyi beklemeyin, yapacağınız tipik şey lüks bir otelden oda tutmak ve bütün tatiliniz boyunca burada zaman geçirmek olacak. Bundan sonrası tamamen rahatlamak, yemek yemek, uyumak ve tabii ki yüzmek ile geçecek.

Maldivler’in sahilleri tartışmasız Dünya’nın en iyi sahilleri. Eğer biraz daha hareketli bir aktivite yapmak istiyorsanız dalışı veya şnorkelle dalışı deneyebilirsiniz, inanın hayal edebileceğiniz en temiz deniz suyunu ve en zengin deniz yaşamını göreceksiniz.

 

Yorumda Bulun