Kaçak giriş pahalıya patladı!

PAYLAŞ:

Kolezyum’a kaçak girmeye çalışan 2 turist, 4 metre yükseklikteki giriş kapısından düşerek hastanelik oldu.

30 ve 32 yaşlarında 2 Brezilyalı turist geçtiğimiz Pazar günü Sabah 3 sularında Kolezyum’a yasadışı olarak girmeye çalıştı.

4 metrelik giriş kapısını tırmanarak girmeye çalışan 2 turist düşerek yaralandı.

Düşen turistlerden birisi hafif yaralanırken diğeri leğen kemiğini kırdı. Olayın ardından turistler hastaneye kaldırıldı.

Olayın ardından İtalya’da Kolezyum’un güvenliği konusu gündeme geldi. Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında 2 Alman turist 45 metrelik amfitiyatroya tırmanmış olay İtalyan basınında geniş yankı bulmuştu.

İtalya’yı ziyaret eden turistlerin kuralları çiğneme listesi oldukça kabarık.

Geçtiğimiz yıl Yeni Zelandalı sarhoş bir turist Venedik’te bulunan Rialto Köprüsü’nden atlayarak bir botun üzerine düşmüş ve bot sürücüsünü de yaralamıştı. Bu olay üzerine Venedik Belediye Başkanı huzuru kaçıran turistlerin 1 gece nezarethane cezasına çarptırılacağını duyurmuştu.

2014 yılında oğluyla Roma’yı gezmeye gelen Avustralyalı bir turist Kolezyum’un duvarına isimlerini kazıyarak yazması sebebiyle vandalizm suçlamasıyla mahkemeye çıkartılmıştı.

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında meydana gelen bir başka olayda da Kaliforniyalı 2 turist, Anita Ekberg’in La Dolce Vita filmindeki sahnesini canlandırmak için aşk Çeşmesi’ne girmiş ve 657 dolar para cezasına çarptırılmıştı.

1 Yorum

Yorumda Bulun