Sandviç yedi işinden oldu!

PAYLAŞ:

İngiliz bir havayolu şirketi çalışanı uçuş sırasında amiri tarafından verilen 7 dolarlık sandviçi yediği ve fiş istemediği için işten çıkarıldı.

Fındığa karşı alerjisi olan Shannon Gleeson ilk uluslararası uçuşunu gerçekleştirirken kendisine uygun bir yemek bulamayıp amiri tarafından verilen sandviçi yediği ve fiş istemediği sebebi öne sürülerek işine son verildi.

Cambridge Sulh Ceza Hakimliği’nde açılan davada şirket yetkilileri Gleeson’ın şirket politikasını suistimal ettiğini öne sürdü.

Mahkeme heyeti havayolu şirketinin işten atma kararının hatalı olabileceğini çünkü havayolu şirketi politikasında yolcuların verilen fişleri gösterme yükümlülüğünün bulunmadığını ifade etti.

11 Ocak’ta olayla ilgili şirket içi soruşturma başlatan firma yetkilileri Gleeson ile aynı uçuşta görev yapan meslektaşlarından birisini dinledi. Meslektaşının verdiği ifade de 3 Ocak günü Amsterdam seferinin gerçekleştiği uçuşta Gleeson ve kabin amirinin yolcular için hazırlanan bir sandviç ve kaşarlı jambonlu tostu yediklerini belirtti.

Şirkette 3 senedir çalışan Gleeson daha sonra soruşturma için ifade vermeye çağırıldı. Verdiği ifade Gleeson yaşananlar için özür diledi ve sandviçin ücretini ödemeyi teklif etti. Fakat bu açıklama üzerine Gleeson ve kabin amirinin işine son verildi.

Fakat yürütülen soruşturmada şirketin uçuşlardaki stoklar için herhangi bir kayıt tutmadığı ortaya çıktı.

Bunun üzerine 10 Ocak günü Gleeson tarafından açılan davada iş mahkemesi hakimi Michael Ord olayın aslında anlaşmazlık hali olmadığını, Gleeson’ın bir sandviç yediğini ve ücretini ödemediği, hatanın da bu sebepten kaynaklandığını söyledi.

Hakim Ord ”Sigorta şirketimi arayıp lüks aracımın çalındığını söylersem benden aracın sahibi olduğuma dair evrakları ve zarara ilişkin belgeyi görmek isterler. Eğer ki bir hırsızlık iddiasında bulunuluyorsa buna dair kanıtların sunulması gerekiyor fakat bu olayda çalındığı iddia edilen ürüne ilişkin herhangi bir belge yok ” diye söyledi.

Mahkemede ayrıca şirkete kabin personeli için yemek konusunda net bir politikası olmadığı da aktarıldı.

Gleeson’ın işine son veren Ross Fraser bu konuda net bir politika olmasa da bir beklenti olduğunu ve personele bu durumun sözlü olarak belirtildiğini ifade etti.

Hamilelik süreci nedeniyle mahkemeye katılamayan Gleeson’ı annesi Neisha Gleeson temsil etti ve mahkemede kızının fındığa karşı alerjisi olduğunu ve o durumda yiyebileceği tek şeyin sandviç olduğunu söyledi.

Hali hazırda devam eden mahkemenin sonucunun ne olacağı İngiltere kamuoyu tarafından merakla bekliyor.

Yorumda Bulun