San Diego Gezi Rehberi

PAYLAŞ:

San Diego’da nereye gidilir ? San Diego’da nereye gidilir ? Ne güzel şehirdi San Diego. Sahilde bembeyaz kumların üzerinde yalın ayak gezerken, mis gibi Pasifik Okyanusu ne güzel yüzümüze dokunur, akşam üzeri güneşin denizin içerisinde kayboluşunuzu sahilde içtiğimiz bira eşliğinde ne güzel izlerdik. Ne güzeldi Coranado Adasının sokaklarında yürüyüp, Oldtown (Eski Şehir)’da kaybolmak. Neyse…

Şehirde gezilecek, eğlenecek, görülecek, dinlenecek o kadar çok yer vardır ki. Özellikle istediğiniz sahilde, ki San Diego’da oldukça fazladır, harika Pasifik Okyanusundan gelen meltem eşliğinde güneşlenebilirsiniz.İsterseniz Oldtown’da gezebilir ya da muhteşem hayvanat bahçelerini ve parkları ziyaret edebilirsiniz. Ama ben yinede size tektek gezilecek yerleri özetliyeyim. Hatta haritada önce çizip sonra tek tek anlatayım ;

San Diego'da Gezilecek Yerlerin Şehirdeki Tahmini Konumları

San Diego’da Gezilecek Yerlerin Şehirdeki Tahmini Konumları

 • Gaslamp Quarter : Konaklamınızı şehrin merkezi olan Gaslamp Quarter’da yaptığınızı farzediyorum. O yüzden önce burdan başlayalım. Burası şehrin kalbi. Özellikle akşamları eğlenmek için ideal bölgedir. Bu bölgede 125’den fazla restoran,cafe,tiyatro,alışveriş mağazaları ve barlar bulunur. Bu bölgede hem alışveriş yapabilir, hem eğlenebilir hem de yemek yiyebilirsiniz. Ayrıca sahilede yürüme mesafesindedir.
  Gaslamp Quarter

  Gaslamp Quarter

 • Balboa Park : Şehir merkezine oldukça yakın olan bu park içerisinde dünyaca ünlü San Diego Parkı bulunur ve bir çok müzeyi aynı bölgede barındıran doğal park alanı olarak bilinir. Buraya gelince San Diego Hayvanat Bahçesi’ni (Dünyanın en büyük hayvanat bahçelerinden birisi) ve Safari Park’ı ziyaret etmelisiniz. Katılacağınız aktivitelere göre 30-100 dolar arasında ödeyebilirsiniz. Biraz pahalıdır ama hiç hayvanat bahçesi görmemişseniz, bu denli büyük, gelmişken mutlaka ziyaret edilmeli.
  Balboa Park

  Balboa Park İçerisinde Yer alan Hayvanat Bahçesi

 • USS Midway Müzesi : Şehir merkezine oldukça yakın olan ve sahil kısmında yer alan, 47 yıl boyunca pasifik filosuna hizmet vermiş ve Japonlara karşı ilk ateşi açmış olan bu uçak gemisini ziyaret edebilirsiniz. Gemide yer alan savaş uçaklarını,helikopterleri görebilirsiniz.Giriş 18 dolar.
  USS Midway

  USS Midway Müzesi

 • Coranado Adası : San Diego anakarasına bir köprü ile bağlanmış olan Coranado Adası mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Bu adada genelde zenginler yaşar. Sahilleri muhteşemdir ve etrafta bir çok sörfçü bu muazzam sahilin tadını çıkarır. Ayakkabınız çıkarıp yalın ayak sahil kısmında mutlaka yürüyün.
  Coronado Adası

  Coranado Adası Manzarası

 • Oldtown(Eski şehir) : Latin yemeklerini tadabileceğini bir çok restoran bu bölgededir.İspanyol döneminden kalma yapıları,müzeleri,binaları görebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Farklı kültürün yaratmış olduğu bu bölge diğerlerinden hem tarihi anlamda hem de mimari anlamda farklılık göstermektedir.
  Oldtown (Eskişehir)

  Oldtown (Eskişehir)

 • La Jolla : Bir çok zenginin yaşadığı bölge olarak bilinir.Şehrin kuzeyinde kalan,muhteşem sahillere ve koylara sahip huzurverici,muazzam biryer valla.Özellikle sahil şeridini boydan boya yürüyün. Buradaki fok balıklarının fotoğrafını çekin.
  La Jolla-Deniz Aslanları

  La Jolla-Fok Balıkları

 • Pasific Beach (Sahili) : Söylediğim gibi burası özellikle sahileri ile insanı büyüleyen bir şehir. Şehrin hemen hemen her bölgesinden bir şekilde sahile ulaşabiliyorsunuz. San Diego’da görebileceğiniz en güzel sahillerden bir tanesi vede en meşhuruda işte bu kuzeyde kalan Pasifik Sahili. Yanlız gündüz değil akşamları da özellikle genç nüfusun eğlendiği bölge. Hem gündüz hemde akşam gelip keyifli zaman geçirilebilir.
  Pasifik Sahili-Günbatımı Manzarası

  Pasifik Sahili-Günbatımı Manzarası

 • Mission Beach (Sahili) : Pasifik Sahilinin hemen güney kısmında yer alan diğer büyüleyici sahil ise Mission sahili. Burası da Pasifik sahiline benzer bir sahil. Ancak özellikle havluyu alıp dinlenmek için daha uygun bir yer. Bu arada bu sahilin hemen doğu kısmında oldukça yakın konumda yer alan meşhur Sea World San Diego bulunur. Buraya kadar gelip, balinaların şovunu izlemek isterseniz mutlaka uğrayın derim. Websitesi için tıklayınız.
  Pasifik Okyanusu Kıyılarında Gün Batımı

  Pasifik Okyanusu Kıyılarında Gün Batımı

  ABD’de huzura erip, bembeyaz sahillerde keyif çatacağınız çok güzel bir yerdir burası. Huzur, sessizlik ve dinginliği bulabileceğiniz nadide yerlerden. O yüzden, eğer ki aradığınız bu ise, mutlaka kalabildiğiniz kadar uzun kalın San Diego’da.

Yorumda Bulun