Philadelphia Gezi Rehberi

PAYLAŞ:

Philadelphia’da nereye gidilir ? Philadelphia’da Gezilecek Yerler nereler ?  Malum, bu şehirde çok kalmadığımız ve sadece önemli yapıları görüp, şehirden ayrıldığımız için, şehir hakkında çok fazla detaylı bilgi veremeyeceğim. Özellikle, ulaşım-konaklama-alışveriş-eğlence gibi konularda, birşey yapmadığımız için, yanlış bilgilendirmemek adına birşey yazmayacağım.

Sadece, tur kapsamındaki gezilecek yerlerden bahsedeceğim. Temennim benim katıldığım bu tura katılıp, aynı rotada ilerlerken görecek ve yaşayacak olduğunuz deneyimlere hazırlıklı olmanız. En başta söylediğim gibi, benim bu siteyi kurmamda ve bu yazıları yazmamdaki amaç, sizlere rota çıkarıp, bir şekilde gördüğüm yerleri, en azından rota halinde aktarmak.

Independence Hall (Bağımsızlık Salonu) : İlk durağımız Independence Hall.  Burası bağımsızlık bildirgesinin imzalandığı salonun olduğu yer.  Ayrıca ABD Anayasası burada imzalanmış. İçeride yer alan salonu rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Çok etkilenmedim. Doğrusunu söyleyeyim…

Ekran Alıntısı

Independence Hall (Bağımsızlık Salonu)

Liberty Bell ( Özgürlük Çanı) : Hemen yürüme mesafesinde olan Özgürlük Çanı, Amerikan bağımsızlığının sembolü olan ve 1752 yılında Londra’da hazırlanıp, taşıması esnasında çatlayıp burada tutulan orjinal halidir. 8 Temmuz 1776 yılında Bağımsızlık Bildirgesi okunurken çalınmıştır.

Ekran Alıntısı

Liberty Bell ( Özgürlük Çanı)

Burada sadece bu 2 yeri gezdik. Sonradan araştırdım da, aslında çokta fazla birşey yokmuş. Ama sizin zamanınız olurda benim anlatmadığım yerleri de görmek isterseniz, Tripadvisor’in tek tek sıraladığı yerleri de gezebilirsiniz. Gezilecek diğer yerleri görmek için tıklayınız. Ayrıca gezeceğiniz yerlerin tam olarak şehrin neresinde olduğunu harita üzerinde görmek isterseniz tıklayınız. Ama sanırım gezseydim bile, New York ve diğer gezdiğim şehirlerden sonra, beni çok etkilemezdi. Daha güzelinin var olduğunu bile bile, eldekiyle yetinmek niye…

Yorumda Bulun